Výrobky TianDe mají ve svém složení vzácné přírodní ingredience z léčivých rostlin (ženšen, zázvor, lotos, laminaria…), éterické oleje ( z ylang ylangu, jasmínu, rozmarýnu, mandlí…), unikátní složky živočišného původu (ovčí placenta, hadí tuk, žraločí chrupavka, kolagen…), minerály (perly, zlato, stříbro, křemík…).

 • Aloe – obsahuje celá řada kosmetiky TianDe – Aloe 203 040. Má tišící a hojivé účinky, nezpůsobuje podráždění a záněty, má baktericidní účinek. Aloe je přírodní látka hodně používaná v kosmetice – doporučuje se proti akné, na popáleniny, mykózy, na alopecii (neinfekční onemocnění způsobující vypadávání vlasů a ochlupení). Proto se vyskytují také v šamponech a kondicionérech Aloe TianDe doplněné o další živiny. Aloe je silný antioxidant, obsahuje vitamíny. E a C, enzymy a minerály (chrom, draslík, hořčík), které se používají pro výrobky vlasové kosmetiky. Aloe pomáhá pokožce k hluboké regeneraci. To má vliv na léčbu akné bez jizev. Navíc má vliv na tvorbu kolagenu (přidáno do krémů s kolagenem), zvlhčuje pokožku.
 • Biozlato – je velmi dobře hodnoceno zákazníky, a jeho obsah je v kosmetice TianDe velký. Biozlato není kov, ale jsou to aminokyseliny původu rostlinného nebo živočišného. Kosmetická společnost TianDe má tyto aminokyseliny rostlinného původu. Biozlato stimuluje mikrocirkulaci pleti, a tím, ji prosvětluje a dodává jí zdravý vzhled. Zmírňuje otoky a kruhy pod očima. Biozlato působí na buněčné úrovni, má intenzivní hydratační a výživné vlastnosti. Regeneruje pokožku tak, aby byla hladká a prokazatelně zabraňuje stárnutí.
 • Bioflavonoidy a polysacharidy – podpora aminokyselin, které mají antimykotickou a antivirovou aktivitu. Jsou důležitou součástí zachování přirozené krásy s TianDe. Bioflavonoidy neutralizují volné radikály, které jsou zdrojem zrychleného stárnutí pleti, a které prokazatelně ovlivňují vznik rakovinných buněk.
 • Gannoderma lucidum, Reishi, Lesklokorka – houba nesmrtelnosti je přidána do krémů proti stresu a pro relaxaci Pomáhá při odstranění svalového napětí, zabraňuje zarudnutí pleti, která je lépe okysličená a má správnou barvu a vzhled. Navíc posiluje imunitní systém a má vliv na obnovu fyziologické rovnováhy v kůži.
 • Hedvábné proteiny – jsou rozpustné bílkoviny, které vytváří na povrchu kůže a vlasů ochranný film. Jedná se o klasické látky používané především v kosmetické péči. Jsou nezbytnou součástí všech živých organismů, jak rostlin, tak živočichů. Tyto produkty jsou rostlinného původu. Aminokyseliny získané z těchto proteinů jsou součástí NMF-U (přirozený systém / faktor pro hlubokou hydrataci, vyskytuje se ve stratum corneum (nejsvrchnější vrstva pokožky), obsah NMF-U má silný vliv na pružnost a vzhled pokožky) Bílkoviny TianDe používané ve výrobcích, jsou produkty hydrolýzy přírodních proteinů. – snižují nerovnosti na kůži, mají vyrovnávací účinek, zlepšují elasticitu, poskytují další hydratační účinek, protože tvoří na pokožce film, který brání rychlému úbytku vody.
 • Jojobový olej – přírodní konzervační vosk, odolný vůči teplu, oxidaci, má hydratační a výživné vlastnosti. Chrání pokožku před ztrátou vody a před vysušením. Dobře se vstřebává a zpevňuje pokožku. Jojobový olej smíchaný s ostatními oleji v krémech TianDe prodlužuje trvanlivost. Obsahují ho tělové soli TianDe.
 • Koloidní stříbro – známé jako přírodní antibiotikum. Jeho další funkce je aktivace imunitního systému a obsahuje ho série akné (řada k boji proti akné). Aktivací imunitního systému se kůže začne sama vypořádávat s infekcí, hojí a brání další tvorbě akné, pupínků a zánětů.
 • Křemík – mikroelement hodně obsažený v kosmetice společnosti TianDe. Křemík je zodpovědný za zdravé pojivové tkáně a zdravé pojivové tkáně jsou zárukou pro zdravou pleť. Křemík stimuluje hojení ran, zdravé vlasy a nehty. Je obsažen téměř ve všech krémech TianDe pro péči o ruce a nehty, v šamponech a vlasových kondicionérech. Křemík zabraňuje předčasnému stárnutí kůže, zpomaluje tvorbu vrásek, zvyšuje účinek krémů proti vráskám. To má vliv na tvorbu enzymů, které pomáhají syntéze kolagenu (obnovuje kolagenová vlákna). Je velmi důležitý pro regeneraci dermis a epidermis.
 • Kyselina listová – vitamin B. Má vliv na regulaci růstu a řádného fungování buněk – buňky pracují bez jakýchkoli změn (rakovině kůže) – zvláště vhodný pro lidi s kožním melanomem.
 • Kyselina hyaluronová – je zodpovědná za udržování vody v podkoží. 1 molekula kyseliny hyaluronové je schopna zastavit 200 molekul vody v těle.
 • Mikrokrystalický Kolagen – vysoce kvalitní aminokyseliny, které spolu s kyselinou hyaluronovou, křemíkem a polysacharidy mají vliv a vlastně tvoří páteř obnovy kolagenových vláken. Mikrokrystalický kolagen má hydratační a zpevňující účinek. Kosmetická společnost TianDe ho má v sérii Collagen BIO Aktiv.
 • Placenta – pochází z ovčí placenty, která je nejvíc fyziologicky podobná lidské kůži. Proto je přírodní extrakt z placenty nejúčinnější regenerace Vitamíny a minerály v něm obsažené se nejlépe vstřebávají do pleti. Obsahuje vitamíny mládí – E, A, C, biotin a kyselinu listovou a enzymy, které mají vliv na pružnou pokožku. Je velmi výživným zdrojem mnoha komponentů a složek, které lidská kůže velmi dobře vstřebává. Omlazuje, vyhlazuje vrásky, zvyšuje pevnost, pružnost. Krémy s obsahem placenty se doporučují pro zralou a suchou pleť pro zmírnění pocitu napětí a tahu. Pomáhá odstranit následky popálenin a k regeneraci kůže po opařeninách.
 • Parabeny – obsažené v produktech firmy TianDe jsou přírodního charakteru /estery/ (parabeny rostlinolékařské), a mají antibakteriální a fungicidní účinky. Jedná se o výtažky z malin, ostružin, čínských bylin a jiné rostlinné produkty. Velice dobře a bezpečně konzervují a nevyvolávají vedlejší a alergické účinky. Parabeny jsou užitečné složky v kosmetice, pokud nejsou ropného původu.
 • Vonné silice – přidány do solného tělového peelingu TianDe . Tato tělová kosmetika zvyšuje odolnost vůči houbám, kvasinkám a plísním. Nejvíce efektivní esenciální oleje, které obsahují fenoly, jsou zelený čaj, levandule, olivový, skořice a hřebíček.
 • Žraločí tuk – má silné léčebné a preventivní vlastnosti, přispívá k hojení kůže, obnoveni imunity a ochraně před infekcemi. Kůži dobře vyživuje.
 • Alantoin – má hojivé, antiseptické, hydratační a zklidňující účinky, odstraňuje odumřelou kůži.Pleť vyhlazuje, zvyšuje její pružnost a podporuje regeneraci.
 • Alunit, kamenec – (alunite – kamenec) je průhledná minerální sůl s antibakteriálním účinkem. Napomáhá hydrataci kůže, obnovení její bariérové funkce.
 • Pšeničná bílkovina – (protein) (Triticum Vulgare (Wheat Protein)) je bílkovinná frakce zrn pšenice.Efektivně působí při obnovování kůže, aktivizuje její vnitřní sily, stimuluje metabolické procesy.
 • Bentonit (Bentonite) – (aztécká hlína) je tenkovrstvá hornina. Bentonit má díky přeměně na koloidní roztok schopnost zadržovat vodu. Má zhušťující, suspenzní a želírující vlastnosti. Používá se na mastnou pleť, zajišťuje rychlé odstranění zbytků kožní mastnoty a rozjasnění pleti.
 • Biozlato (Bio-gold) – je produkt nanotechnologie. Účinný vodič aktivních prvků, zajišťuje dlouhodobou a hloubkovou hydrataci, vytváří přírodní ochrannou vrstvu pro udržení přirozené hydratace pleti, napomáhá zásobování pleti kyslíkem.
 • Havajské řasy – obsahují polysacharidy, které mají schopnost udržovat vlhkost pleti, činí pleť jemnou a hedvábnou.
 • Hexapeptid 3 – je molekula separovaná z jedu hada tropidolaemus waglery je tvořená šesti aminokyselinami. Má mírný svalově relaxační účinek na svaly obličeje, odstraňuje samotnou příčinu vzniku mimických vrásek, předchází předčasnému stárnutí pleti.
 • Olej z kakosti – (Geranium Flower Oil) je éterický olej z čerstvých rostlin a květů různých druhů kakostí, má specifickou vůni s tóny růže a máty. Má antiseptické a antibakteriální účinky. Nedráždí kůži, je netoxický, nemá fototoxické účinky (nezpůsobuje alergickou reakci po pobytu na slunci).
 • Kyselina hyaluronová – (Hyaluronic Acid) je polysacharid, který se řadí ke glykosaminoglykanům. Je syntetizován biotechnologickými postupy. Přirozeně vytváří gel, který napomáhá udržet přirozenou rovnováhu vody v pleti. Působí regeneračně, baktericidně, hojivě a má antivirové účinky. Ve spojeni s dalšími biologicky aktivními látkami má synergický efekt, její aktivita se zesiluje. Není toxická. Aktivně se využívá v kosmetických přípravcích proti předčasnému stárnutí.
 • Hydrogenovaný olivový olej – (Hydrogenated Olive Oil) je rostlinný olej získaný z olivového oleje pomocí hydrogenace. Pleť změkčuje a udržuje ji hydratovanou.Má hustší konzistenci,vyšší teplotu tání i odolnost vůči oxidaci než běžný olivový olej. To z něj činí cennou složku při výrobě kosmetiky.
 • Hydrolizát pšeničné bílkoviny – (Hydrolyzed Wheat Protein) je produktem získaným fermentační hydrolýzou bílkovin ze zrn pšenice. Účinně obnovuje pleť , stimuluje procesy látkové výměny, má vynikající hydratační účinky a udržuje pleť hydratovanou, stimuluje syntézu kolagenu ve škáře, zvyšuje pružnost pleti, vyhlazuje jemné vrásky. Používá se v řadách péče o pleť a vlasy.
 • Hydrolyzát kolagenu – (Hydrolyzed Collagen) je produkt hydrolýzy kolagenu. V jeho složení převládají aminokyseliny: asparagin, leucin, kyselina glutamová, lysin, glycin, valin, methionin,které mají pozitivní vliv na funkci pleti. Vyživuje, omlazuje a hojí unavenou a nevitální pleť. Při nanesení na pleť vytvoří tenkou propustnou vrstvu, která pomáhá zadržovat vlhkost v kůži. Podle posledních vědeckých výzkumů přispívá vysoká vlhkost tkání ke zvýšené proteolýze, tedy procesu odbourávání bílkovinných struktur a spouštění mechanizmu syntézy nového kolagenu. Tímto způsobem dochází k obnovování základních struktur kůže a jejímu celkovému omlazeni.
 • Hydrolyzát mléčných proteinů H– (Hydrolyzed Milk Protein) je produktem fermentační hydrolýzy mléčných proteinů bohatých na kyselinu asparagovou a glutaminovou. Účinně působí na hydrataci a zvláčnění pleti. V šamponech a jiných přípravcích na vlasy se může používat jako aktivní složka obnovující poškozenou strukturu vlasů.
 • Glycerin sóji – (Soybean Glycerides) je produkt zpracování proteinů soji neboli soji luštinaté(Glycine hispida) čeledi bobovitých. Hydratuje a chrání pleť před ztrátou vlhkosti. Využívá se při výroby krémů, přípravků na a po holení, v přípravcích péče o tělo po koupání.
 • Glykosamin – (Glycosamine) je monosacharid vytvořený z chitinu mořských živočichů, stimuluje tvoření kolagenu, má hydratační vlastnosti, podporuje výživu kůže při poranění a řezných ranách, zabraňuje tvorbě stařeckých pigmentových skvrn, má omlazující účinky na pleť.
 • Glukosid kokosoveho oleje – (Coco-glucoside) je produktem získaným z kokosového oleje. Obsahuje kyselinu laurovou, myristovou, kaprylovou, kaprynovou, palmitovou, olejovou, linolovou a další cenné kyseliny. Vytváří ochrannou vrstvu na povrchu kůže i vlasů, pleť změkčuje a udržuje ji hydratovanou. Díky tuhé konzistenci a vysoké stabilitě vůči oxidaci se široce vyžívá v přípravcích péče o pleť a dekorativní kosmetice.
 • Zemní vosk – (Montan Wax) (ozokerit (Ozokentum medicinalis)) je minerál skupiny ropných bitumenů. Jedná se o voskovou hmotu obsahující parafín, minerální oleje, pryskyřice a další látky. Má vysokou tepelnou jímavost a nízkou tepelnou vodivost. Není toxický. Používá se jako zahušťující a strukturující složka v přípravcích péče o pleť a vlasy, v dekorativní kosmetice, jako jsou pomády na rty a nepudrové tvářenky.
 • DMA E – (dimethylaminoethanol) se používá pro dosažení liftingového účinku, hydratace, ochrany před volnými radikály a zlepšení látkové výměny v kůži, tedy k dosažení komplexně omlazujícího efektu. Výzkumy in vitro dokázaly jeho imunomodulační vlastnosti a protizánětlivý účinek . DMA E pomáhá odvádět z buněk lipofuscin, nahnědlý pigment ukládající se s věkem, omezuje proces tvorby kolmých spojení bílkovin, jejichž počet se při stárnutí zvyšuje. Napomáhá tak udrženi normální struktury kolagenu a elastinu.
 • Perlový pudr – (Pearl powder). Ve složení perly (tvrdého kulatého útvaru, získávaného ze škeblí některých měkkýšů) jsou vitamíny B a D, 22 aminokyselin a 18 stopových prvků. Kosmetika s extraktem perel chrání před vlivem agresivního prostředí, zásobuje pleť stopovými prvky a minerály a dodává obličeji svěží barvu. Perlové složky jsou ph-neutrální a hypoalergenní.
 • Perlové nanočástice – (Pearl Nanopaticles) je produkt nanotechnologie. Aktivně chrání pleť před infekcí, regulují rovnováhu lipidů, hydratují a mají uvolňující účinek. Kosmetika s extraktem z perel urychluje regeneraci, vyživuje, tónizuje, hydratuje a dodává obličeji svěží barvu.
 • Perlový extrakt – (Pearl extract) je zdrojem vápníku, aminokyselin a stopovych prvků, vitaminů B a D. V kosmetických přípravcích reguluje minerální rovnováhu kůže, zlepšuje barvu obličeje, aktivizuje regeneraci buněk, zpomaluje procesy stárnutí.
 • Jojobový olej – (Jojoba Oil) je čistý olej, získávaný z plodů keře jojoby neboli simondsie .čínské (Simmondsia chinensis). Vzácný jojobový olej je chemicky stabilní. Kromě toho úspěšně nahrazuje mnohé rostlinné oleje a vosky díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin. Hydratuje a chrání před sluncem, napomáhá hojení ran.
 • Zázvorový olej – (Ginger Root Oil) je éterický olej z kořene zázvoru lékařského (Zingiber offi -cinale Roscoe). Má anestetické účinky při bolestech hlavy, svalstva, kloubů. V přípravcích na vlasy zlepšuje jejich výživu, napomáhá odstranění lupů, posiluje kořínky vlasů. Éterický olej se používá také v mastech, k masážím, ve složkách parfémů a aromatických složek.
 • Extrakt z čajovníku čínskáho – (Camellia Sinensis Extract) (extrakt ze zeleného čaje) se využívá jako antioxydant v kosmetických přípravcích chránících kůži před vlivem UV záření. Kofein obsažený ve výtažku zlepšuje mikrocirkulaci krve a výživu pleti, snižuje otoky a dodává pleti pružnost.
 • Kafrový olej – (Camphor Oil) je étericky olej ze stromu a listí kafrovníku lékařského (Cinnamomumcamphora), neopadavého stromu čeledi vavřínovitých. Má antiseptické, anestetické a mírně bělící účinky, zlepšuje prokrvení. V kosmetice se kafr přidává do krémů na mastnou pleť, pleťových vod po holení, krémů na nohy, bělících krémů a masážních přípravků./li>
 • Kalafuna – (Rosin, Colophonia Resina) (kalafunová pryskyřice) patří k pryskyřicím jehličnatých stromů. Získává se ze smůly (pryskyřičné hmoty (terpentýnu), která vytéká při poškození jehličnatých stromů) po louhovani rozmělněného dřeva organickými činiteli nebo destilací talového oleje. Obsahuje pryskyřičné kyseliny, které se využívají jako zhušťující látky.
 • Kaolín – (z čínského kao-ling – vysoká hora) (bílé hlína, čínská hlína) je minerál skupiny alumosilikatů ,bílá hornina, která se vytvořila v důsledku rozkladu živců. Má očisťující, antiseptické účinky, stimuluje obranyschopnost organizmu, zásobuje epidermis minerály. Díky své schopnosti pohlcovat toxiny a znečištění zabraňuje kaolín šíření mikrobů, ulehčuje buněčnou regeneraci, stimuluje látkovou výměnu. Přispívá ke zmenšení otoků, zlepšení cirkulace ve vrstvě podkožních buněk, používá se k léčbě celulitidy. Lze jej používat na citlivou pokožku.
 • Karagenan – (Carrageenan) je polysacharid získávaný z červených mořských řas a irského mechu. Má liftingový efekt. Přirozeně vytváří gel, využívá se jako zahušťující, hydratující, změkčující a emulgační složka, zajišťuje stabilitu kosmetických emulzí a suspenzí.
 • Ricinový olej – (Castor Oil) (olej ricinovníku) je olej z čerstvých a zralých semen skočce obecného(Ricinus communis) zbavených slupek, rostliny čeledi pryžcovitých. Obsahuje kyselinu ricinolejovou,která dobře propojuje všechny složky receptury. Ricinový olej je nezaměnitelnou složkou, protože kyselina ricinolejová je obsažena pouze v ricinovém oleji. Ricinový olej má změkčující a regenerační účinky, má schopnost vázat vodu, obsahuje vyrovnány komplex vitaminu B a karotenoidů, který efektivně zpomaluje proces předčasného stárnutí pleti. Používá se v obyčejném nebo hydrogenizovaném stavu (Hydrogenated castor oil).
 • Kamenec – (Alumen) se vyskytuje ve formě bezbarvých průhledných krystalů nebo bílého krystalického prášku. Jako stahující prostředek se zevně používá k léčebným účelům ,při zánětlivých onemocněních sliznic a kůže. Používá se i jako hygienicky prostředek v přípravcích proti pocení.
 • Kolagen – (Collagen) je strukturální bílkovinou kůže. Díky jeho dobré schopnosti vázat vodu se využívá jako hydratační prostředek, chránící před ztrátou vlhkosti. Na povrchu kůže má liftingový účinek.
 • Skořicový olej – (Cinnamon Oil, Cinnamomum Zeylanicum Bark (Leaf) Oil) je éterický olej ze skořicovníku cejlonského (Cinnamomum zeylanicum), stromu čeledi vavřínovitých. Podporuje látkovou výměnu a prokrvení , zabraňuje tvorbě celulitidy. Zmenšuje projevy nachlazení a chřipky. Využívá se v hřejivých masážních složkách. Neutralizuje jedy při štípnutí hmyzem. Odstraňuje nepříjemný zápach.
 • Kofein – (Caff eine) je látka podporující spalování tuků. Řadí se k termogenikům, které zvyšuji teplotu těla a zvyšuji tak spotřebu kalorií, které organizmus získavá štěpením tuků. Kofein zlepšuje mikrocirkulaci krve a výživu pleti, snižuje otoky, aktivizuje lipolýzu tuků podkožních tukových buněk.
 • Koenzym Q10 – (ubichinon) je koferment, antioxidant odbourávající tuky. Je schopen obnovovat svou aktivitu a aktivitu vitamínu E. Získává se z mořských rostlin. Využívá se jako součást kosmetických prostředků proti stárnutí a pro zesvětlení pleti. Jeho systematické využívání umožňuje snížit oxidační poškození mitochondrii (energetické továrny buňky) a významně posunout začátek změn souvisejících s věkem.
 • Dračí krev – (Daemonorops Dragon) je pryskyřice dračince obecného (Dracaena draco). Smůla dračince se získává zářezy (poraněním) do kmenů. Posiluje kostní a svalový systém, léčí mnoho kožních nemocí, je protinádorový prostředkem.
 • Xantanova pryskyřice – (Xanthan Gum) je polysacharid s hydratačními vlastnostmi s dlouhodobým účinkem. Získává se mikrobiologickou cestou za využití mikroorganizmů xanthomonas camperstris. Užívá se jako emulgátor a zahušťující látka. Chrání kůži před škodlivými vlivy. Kukuřičný škrob (Cornstarch) je produktem získaným jemným mletím a zpracováním kukuřičných zrn. Skvěle vstřebává tuky, má čistící účinky.
 • Levandulový olej – (Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil) je éterický olej z květenství levandule lékařské (Lavandula angustifolia Miller) čeledi hluchavkovitých. Má antimikrobní, sedativní,baktericidní a spazmolytické účinky. Levandulový olej nemá fototoxický účinek a má široké využití v parfumerii a při výrobě vůní pro kosmetické účely.
 • Vavřínový olej – (Bay Leaf Oil, Laurus Nobilis Oil) je éterický olej z listu vavřínu vznešeného neboli bobkového listu (Laurus nobilis) čeledi vavřínovitých s aromatickou kafrovou vůní a kořeněnými tóny. Vavřínový olej stahuje póry a zvláčňuje pleť. Nemá fototoxické účinky.
 • Citrónový extrakt – (Lemon Extract) je produktem získávaným z dužiny a kůry citrónu (CitrusMedica Limonum) čeledi routovitých. Díky vysokému obsahu kyseliny citrónové, askorbové (vitamin C) a jablečné má citronový extrakt antibakteriální a zesvětlující účinky, stimuluje proces regenerace buněk kůže a vyhlazuje jemné vrásky. Využívá se v bělících krémech a přípravcích na mastnou pleť, protože normalizuje procesy vývodných kanálků mazových žláz a ústí vlasových folikulů, snižuje hustotu komedonů a zmenšuje póry.
 • Extrakt lotosových květů – (Nelumbium Speciosum Flower Extract) má mírný osvěžující a zvlhčující účinek, stimuluje aktivitu kožních buněk, zpomaluje proces stárnutí, zamezuje tvoření vrásek.
 • Libeček – (Levisticum Offi cinalis L.) neboli celer patří do čeledi miříkovité. Využívá se jako protinádorový přípravek, který napomáhá rychle výživě poškozené kůže a sliznic.
 • Olej z květů růže stolisté – (centifolie) (Rosa Centifolia Flower Oil) má baktericidní, antialergické, hydratující, zklidňující a regenerační účinky. Růžový olej je nejúčinnější v péči o suchou,citlivou a také zralou kůži. Odstraňuje odumřelou kůži a podraždění, dodává hezkou jednotnou barvu, zmenšuje vrásky především okolo očí, je účinným prostředkem při léčbě růžovky.
 • Myrhový olej – (Myrrha Oil) je éterický olej z pryskyřice stromů myrhy neboli myrhovníku pravého(Commiphora abyssinica), čeledi březulovitých. Má stahující, tonizační, anestetické, antiseptické a hojivé účinky. Nemá fototoxické účinky a používá se bez omezení při vyrobě parfému a v kosmetice.
 • Olej z chilli papriček – (Pepper Oil) je olej získávaný z lusků chilli papriček neboli kajenského pepře(Capsicum annuum L.). Jeho základními účinnými látkami jsou kapsaicin, karotenoidy, terpeny a terpenoidy, mastné kyseliny. Olej kajenského pepře má hřejivý účinek, posiluje procesy látkové výměny v kůži. Lokální zahřátí napomáhá zrychlení mikrocirkulace krve v podkožních buňkách, tukové buňky se rozrušují a jsou odváděny z organizmu. Využívá se v kosmetice pro matnou, suchou a povadlou pleť, v hřejivých krémech proti celulitidě a na pokožku těla pro spalování tuků, hřejivých tělových zábalech, maskách a olejových směsí proti padání vlasů.
 • Olej z pšeničných klíčků – (Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil) je olej z naklíčené pšenice seté (Triticum aestivum). Díky vysokému obsahu vitamínů, nenasycených masných kyselin a fytoestrogenů je olej velmi účinný pro zralou pleť. Má hydratační, regenerační a antioxidační účinky. Široce se užívá v přípravcích péče o suchou a citlivou pleť. Je jednou z nejlepších složek na kůži očních víček a rty. Obnovuje hydrolipidová plášť , vyhlazuje vrásky,odstraňuje odumřelé buňky a odstraňuje podráždění. Je povolen pro využití při výrobě dětské kosmetiky.
 • Olej z papriky – (Capsicum Annuum Oil) je rostlinný olej získávaný z lusků paprik (Capsicumannuum). Plody obsahují ve velké koncentraci vitamíny A a C, alkaloid kapsaicin, který má lokální dráždivé účinky, obsahuje také pigmenty, vosk, mastné a éterické oleje. Zlepšuje prokrvení, stimuluje a zlepšuje výživu kůže a vlasů.
 • Olej z čajovníku australského – (Tea Tree) je unikátní přírodní desinfekce se silným baktericidním, protiplísňovým a antivirotickým účinkem.
 • Bambucké máslo – (Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil) (olej karite) je olej získávaný z plodů afrického ořešáku shea (Butyrospermum parkii) čeledi zápotovitých. Je charakteristický vysokým obsahem nezmydelněnýh tuků (do 17%), díky tomu má antioxidační a regenerační účinky. Má protizánětlivé účinky a efekt UV filtrů, zvláčňuje pleť. Složky bambuckého másla (především nezmydelněné látky) aktivizují regeneraci epidermu, obnovují strukturu poškozených suchých a lámavých vlasů, mají pozitivní vliv na syntézu kolagenu škáry. V důsledku toho se zvyšuje elasticita kůže a vyhlazují se jemné vrásky.
 • Slunečnicový med – (Sunfl ower Honey) má vysoký obsah redukujících sacharidů a nízký obsah sacharózy. Mezi světlými medy vyniká nejvyšší fermentativní aktivitou. Zbavuje toxinů, má hydratační a vyživující účinky.
 • Mentol – (Menthol) (terpenový alkohol) je aromatická látka obsažena v éterickém oleji máty. Má mátovou vůni a chladivý účinek. Získává se zmrazením éterického oleje maty peprné. Má antiseptické, osvěžující a protizánětlivé účinky. Kolagen v mikrokapslích (Microincapsulated Collagen) je strukturní bílkovina kůže. Účinkuje v pokožce, vyplňuje a vyhlazuje vrásky, má okamžitý liftingový efekt. Posiluje, obnovuje a tónizuje pleť, zvyšuje její elasticitu a vyhlazuje ji.
 • Mikrokrystalický vosk – (Microcrystalline Wax) je spojení parafínu a uhlovodikových vosků. Je změkčující složkou vázající vodu, vytváří ochranný film. Díky slabé vstřebatelnosti má široké využití v čistící pleťové kosmetice a v dekorativní kosmetice.
 • Mandlovy olej  – (Sweet Almond Oil) je rostlinný olej získávaný lisováním semen mandloně obecné (Amygdalus communis) za studena. Řadí se k .řídkým netuhnoucím olejům. Obsahuje kyselinu linolovou, olejovou, tokoferoly, steroly, skvalen, provitamin A, ferment emulsin, vitaminB2, bilkoviny. Má pozitivní účinek na hydrataci, výživu a zvláčnění pleti. Chrání pleť a vlasy před poškozením, odstraňuje záněty. Díky nezmydelněným složkám má regenerační a protizánětlivé vlastnosti, používá se v antiagingových programech.
 • Mořská sůl – (Sodium chloride) je sůl získávaná z moře přirozenou cestou (odpařením vody na slunci). V jejím chemickém složení je velké množství stopových prvků nepostradatelných pro organizmus, jako je draslík, sodík, vápník, hořčík, železo, brom, jod, chlor, mangan, zinek,selen,, křemík apod. Krystaly soli mají vynikající peelingový a masážní účinek a vyhlazuji pleť. Při používání kosmetiky s mořskou soli se zužují póry, zlepšuje barva kůže, pleť je hladší a sametovější.
 • Polysacharidy mořských řas – (Marine Polysaccharides) se získávají z hnědé mořské řasy laminariadigitata čeledi hnědých řas. Mají změkčující, hydratační, regenerační a imunomodulační účinek, aktivizuji přirozené mechanizmy ochrany před patogenními mikroorganismy. Vyznačují se vysokou molekulární hmotou, díky tomu mají ochranný a stabilizující účinek. Používají se při výrobě přípravků péče o pleť a vlasy.
 • Ovčí mléko – (Goat milk) je jeden a půlkrát výživnější než mléko kravské a obsahuje dvoj  až trojnásobek vitaminů A, B i B2. Základními minerálními látkami mléka je vápník, hořčík, draslík,sodík, fosfor, chlor a síra, ale také soli . fosfáty, citráty a chloridy. V tuku ovčího mléka je obsaženo velké množství mastné kyseliny kaprylové a kaprynové, které dodávají kůži hedvábnost a hladkost. Olivový olej (Olive Oil) je rostlinný olej získaný z dutiny plodů olivovníku evropského (Oleaeuropaea). Obsahuje nenasycené mastné kyseliny důležité pro pleť. kyselinu olejovou, linolovou,linolenovou a také skvalen, vitamin E a další aktivní komponenty, které změkčují a hydratují pokožku a účinně obnovují její ochranné funkce. Bohatá nezmydelněna složka olivového oleje umožňuje jeho využití jako prostředku ochrany proti slunci a díky jeho schopnosti zpomalovat proces stárnutí se využívá i v antiagingových programech. Obsahuje vysokou koncentraci cholesterolu, který optimalizuje metabolizmus lipidů v kůži. Používá se ve vyživujících regeneračních přípravcích pro pleť s poškozenou funkci mazových žláz a v přípravcích na masáže a na suché vlasy.
 • Čistý hadí tuk – (Pure Snake Oil) se velmi dobře vstřebává. Podle starého čínského lékařství se z něj vyráběli léčivé masti a krémy. Krém z hadího tuku se používá pro citlivou pleť, při léčbě běžných popálenin a popálenin od slunce, k výživě a změkčení hrubé, popraskané kůže a také při pořezání, dále k hydrataci a vyhlazení kůže, snížení tvorby vrásek.
 • Pantenol – (Panthenol) (provitamin B5). Přispívá k obnovení kůže, má hydratační, zklidňující a zvláčňující účinky. Peptid hrachu (Pisum Sativum (Pea) Extract) je přirozeným peptidem přírodního původu. Získává se extrakci a rafinací semen hrachu. Chrání kolagen a elastin před škodlivým vlivem fermentu proteazy, který se aktivizuje při procesu stárnutí a pod vlivem stresu.